İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Frmexe.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K`ın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Frmexe.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler [email protected] adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (Üç) Gün içerisinde Frmexe yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.

Kullanıcı Tag Listesi

Transformice Kabile Rehberi

Kabileler Transformice'a yakın zamanda eklenen bir klan/topluluk sistemidir. Bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsin. Şu anki durumlarında kabileler şu işe yararlar: 1. Kabile içindeki herkes için toplu bir arkadaş listesi görevi görür. 2. Kabile için özel bir konuşma kanalı vardır. Ortak arkadaş listesi kabiledeki bütün üyelerden oluşur. Herhangi bir üye çevrimiçi olduğunda oyundaki diğer üyeler onun çevrimiçi olduğunu(Menüdeki bir bölümden) ve hangi odada olduğunu görebilirler.


Yeni Konu aç
 1. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  13.06.2012
  Mesajları
  1.384
  Konuları
  536
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  Denizli/Yenişehir Dağlarda Bir Ev Görüceksiniz 2 Katlı Orann Alt Katında Ben Varım Gelen Gelsin :)
  Takımı
  Fenerbahçe
  Meslek
  Yazın Markette Kışın Okulda
  İsim
  Mert
  Kabileler Transformice'a yakın zamanda eklenen bir klan/topluluk sistemidir. Bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsin. Şu anki durumlarında kabileler şu işe yararlar:

  1. Kabile içindeki herkes için toplu bir arkadaş listesi görevi görür.
  2. Kabile için özel bir konuşma kanalı vardır.
  Ortak arkadaş listesi kabiledeki bütün üyelerden oluşur. Herhangi bir üye çevrimiçi olduğunda oyundaki diğer üyeler onun çevrimiçi olduğunu(Menüdeki bir bölümden) ve hangi odada olduğunu görebilirler. Aynı zamanda kabile menüsündeki takip ve fısıldama tuşlarına basarak arkadaş listesindeki gibi onlarla iletişime geçebilirler.

  Kabile kanalı, yazılan herşeyin sadece kabile üyelerine gittiği özel bir kanaldır. Kabile kanalından yazılan herşey yeşil olarak görünecektir ve kabile dışından kimse okuyamayacaktır. Kabile kanalı aynı zamanda konuşan kişinin ismini de gösterir. Kabile konuşma kanalı konuşma barı aktifken(imleç gözükür vaziyette iken) "/t" yazarak, aktif değilken ise "T" tuşuna basarak ulaşılabilir. [NOT: Komutlar Ingilizce Klavye dizilişine göre yazılmıştır.]

  Kabile kanalını görmek istemediğiniz zamanlar olabilir. Büyük bir kabilede iseniz bu genelde bir sorun olur, kabile kanalını kapatma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bunu yapmak için "/mt" komutunu yazabilirsiniz. (açmak için de aynı komut kullanılır.)

  Bir Kabileye Katılmak

  Artık kabileler hakkında bilgiye sahip olduğuna göre bir kabileye katılmak isteyebilirsin. Bir kabileye katılmak için o kabilenin bir üyesi tarafından davet edilmeniz lazım. Fakat bütün üyelerin başka üyeleri alma yetkisi yoktur. (Bir sonraki bölümde bunu anlatacağız.)

  Eğer bir kabile arıyorsanız size ilk tavsiyem arkadaşlarınızın bulunduğu kabileli araştırmaktır. Oyun için profiline bakınca ünvan kısmının altında kişilerin bulunduğu kabilenin ismini bulabilirsiniz. Kişilerin profillerine bakmak için "/profile Nick" komutunu kullanabilirsiniz. Bulundukları kabileyi bulduktan sonra sizi alabilecek birini bulmasını söyleyin. Eğer bir arkadaşınız yoksa burdan bir kabile isteği yapabilirsiniz.
  Bir kabileye davet edildiğinizde ekranınızın ortasında "Davetiye" isimli bir kutucuk açılır. Bu kutucuk size sizin hangi kabileye kim tarafından davet edildiğinizi söyler ve şu tuşları içerir: Evet, Hayır ve Bundan Sonra Gösterme. Evet sizi kabileye katar, Hayır daveti reddeder, ve Bundan Sonra Gösterme bu kişiden birdaha davet almamanızı sağlar. (Oyundan çıkıp girene kadar)
  Bir kabileye girdiğinizde o kabilenin menüsüne ulaşma imkanına sahip olursunuz. Kabile menüsüne Menü seçeneği altındaki Kabile tuşuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Orda bütün menüyü görebilirsiniz. Yukarda kabilenin ismi yer alır. Solda sürüklenebilen bir çevrimiçi oyuncular listesi görünür. Sağda ise kabile mesajı görünür.
  Bir kabileye girdiğinizde o kabilenin menüsüne ulaşma imkanına sahip olursunuz. Kabile menüsüne Menü seçeneği altındaki Kabile tuşuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Orda bütün menüyü görebilirsiniz. Yukarda kabilenin ismi yer alır. Solda sürüklenebilen bir çevrimiçi oyuncular listesi görünür. Sağda ise kabile mesajı görünür.
  Her oyuncunun kabile profili şunları içerir:
  • Avatarı
  • İsmi
  • Ünvanı
  • Kabile seviyesi
  • Bulundukları oda
  • Kişinin bulunduğu odaya gitmek ve ona fısıldamak için tuşlar
  Kabile Seviyeleri

  Her kabilede aşağıdaki 10 seviye vardır:
  1. Kabile Reisi
  2. Kabile Şamanı
  3. Çırak Şaman
  4. Üye
  5. Avcı
  6. Memur
  7. Haznedar
  8. Asker
  9. Aşçı
  10. Çırak
  Şu anda yukaridaki seviyelere verilebilecek 4 tane güç vardır:
  • Kabile mesajını değiştirme.
  • Oyuncuların güçlerini değiştirme.
  • Müzik Açma
  • Kabile Evini Değiştirme
  • Yeni oyuncular alma.
  • Bulunan oyuncuları atma.
  Her üyenin sahip olması gereken yetkiler kabile lideri ya da yetki düzenleme yetkisi olan bir üye tarafından değiştirilmelidir. Bir Çırağın ve Kabile Reisinin yetkileri değiştirilemez. (Bir çırağın hiçbir zaman hiçbir yetkisi olmaz, bir kabile reisinin her zaman bütün yetkileri vardır.) Kabile yöneticileri tarafından seviyelere resmi olmayan yetkiler de verilebilir. Bunlar her kabile için değişebilir ve burda sıralanamaz.
  Bir gün içinde bulunduğunuz kabileden ayrılmak isteyebilirsiniz. Bir kabilede bulunmak istemiyor veya başka bir kabileye katılmak/başka bir kabile kurmak istiyor olabilirsiniz. (Bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsiniz.) Kabileden ayrılmak için kabile menüsüne girin. Sonra kendi oyuncu kartınızı bulun. Kartın sağ üst köşesinde küçük bir "X" olacak, bu "X"e tıklayın. "Kabileden ayrıl" tuşuna tıklamanız sizi kabileden çıkaracaktır. [NOT: Kabileden ayrıldığınızda çevrimiçi olan herkese sizin kabileden ayrıldığınıza dair bir mesaj gözükecektir.]

  Aynı zamanda birinin sizi kabileden çıkarabileceğini de bilmeniz lazım. Birini çıkarma yetkisi olan herkes sizi isteğiniz dışında kabileden çıkarabilir. Kabile liderleri tarafından koyulan kurallara uymanız tavsiye edilir.
  Bir süre bir kabilede bulunduktan sonra kendi kabilenizi kurmak isteyebilirsiniz. Öncelikle en az harcanabilir 500 peynir biriktirmeniz lazım. Bu, kabile kurma ücretidir ve hiçbir zaman iade edilmez. Eğer zaten bir kabile üyesiysen ondan ayrılmalısın, çünkü bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsin. Daha sonra Menü'ye tıklayıp 'Kabile'yi seç. Şimdi sizden bir kabile ismi istenecek. Bu değiştirilemez, bu yüzden ne isim koyacağınızı iyi düşünün. 'Gönder'e tıklayarak kabilenizi kurabilirsiniz. [NOT: Uygunsuz kabile isimleri seçmeyin. Eğer uygunsuz olup olmadığına emin değilseniz öyledir, başka bir isim seçin.
  Kabileye oyuncu davet etmek kabile sisteminin en kolay bölümüdür. Aynı zamanda en önemli bölümüdür çünkü bir kabilenin içinde tek olmanın bir anlamı yoktur. Yeni bir üye almak için oyunda kişinin isminin üstüne tıklamanız gerekmektedir. Bunun için ya skor bölümünden kişiyi bulun, ya da konuşma penceresinden. [Tavsiye: Eğer sizinle aynı odada olmayan birini davet etmek istiyorsanız ya ona fısıldayın, ya da "/rt Nick" komutunu kullanın.] Kişinin ismine tıkladığınızda bir menü açılacaktır. 'Kabile' isimli menünün altında 'Davet et' tuşuna tıklayın. Kişiye bir kabile daveti anında yollanacaktır. [NOT: Eğer kişi bir kabile içerisindeyse davet yollanamaz.]

  Kabileden Üye Çıkarmak

  Bazen kabilenize aldığınız kişiler sizin sandığınız tarz insanlar çıkmayabilir. Bu tür durumlarda onları kabilenizden çıkarmak isteyebilirsiniz. Kabileden birini çıkarmak için kabile menüsünden onun kartını bulun. Eğer oyuncu çıkarma yetkiniz varsa menüdeki herkesin kartının sağ üst köşesinde bir 'X' olmalı. (Kabileden çıkarken kullanılanın aynısı.) Atmak istediğiniz kişinin isminin yanındaki 'X'e tıklayıp onu çıkarmak istediğinizi onaylayın. [NOT: Bir üyeyi kabileden çıkarttıktan sonra geri almak mümkündür.]

  Şimdilik kabilenizden çevrimdışı olan üyeleri çıkartmanın tek yolu seviyesi Server Manager ve daha yüksek olan bir moderatörün yardımı istemektir. Bu ilerde değişebilir.

  Kabile Mesajını Değiştirmek

  Kabile mesajı insanları güldürmek için veya kabile üyelerine önemli bir olayı aktarmak için yazılabilir. Kabile mesajına yazılan yazı üyeler her oyuna girdiklerinde chat kanalında gözükür. Aynı zamanda kabile menüsünde de gözükür.
  Mesajı değiştirmek için ilk önce kabile menüsüne girin. Mevcut kabile mesajının altında 'Karşılama Mesajını Değiştir' tuşu vardır. Bu tuşa tıklayın. Mevcut mesajınız bir kutuyla kaplanacak; bu, mesajın değiştirilmeye hazır olduğunu gösterir. Mesajınızı yazdıktan sonra alttaki "Karşılama mesajını onayla" tuşuna tıklayarak mesajı onaylayabilirsiniz. Mesaj, "[^_^]" isimli bir kullanıcı yazmış gibi gözükecek. Eğer mesaj senin istediğin gibi gözüküyorsa, tamamdır demek. [Tavsiye: Normal konuşma kanalından farklı olarak kabile mesajına satır ekleyebilirsin, bu okumayı kolaylaştırır.]

  Üyelerin Yetkilerini Değiştirmek

  Üye yetkilerini değiştirmenin iki kısmı vardır:
  • Her seviyenin sahip olacağı yetkiler
  • Her üyenin sahip olacağı seviyeler
  Yetkileri değiştirmek için kabile menüsüne girin. Kabile mesajının altında "Üye'nin seviyesini değiştir" tuşu vardır. Bu tuşa tıklayarak açılan penceredeki kutucukları seviyelere göre doldurun. Çırak ve Kabile Reislerinin yetkilerini değiştiremezsiniz. [DIKKAT: Kabile sahipleri,kime yetki değiştirme yetkisi vereceğiniz hakkında çok dikkatli olun. Bu kişi kendi seviyesini bile değiştirebilir ve senin işini senden alabilir!]

  Bir üyenizin seviyesini değiştirmek için kabile listesinden onun üye kartını bulun. Bu kartta tam ortada, mevcut seviyelerinin yanında ve isimlerinin altında bir nokta bulunur. Bu noktaya tıklayın. Bütün seviyelerin bir listesi çıkacaktır. Basitçe kişinin olmasını istediğiniz seviyeyi seçin. Kabile kanalından ilgili kişinin seviye değişikliğini yazan bir yazı belirecektir. [NOT: Kabile Reisi seviyesini seçmek ekstra bir onay isteyecektir.]

  Yükseliş

  Bir kabile sahibi veya üyesi olduğunda sana oyun tarafından verilen özelliklerin daha ilerisine gitmek isteyebilirsin. Aşağıdakiler kabile tecrübeni arttırabilecek şeylerdir:
  • Bu forumun kabile bölümünde kendi kabilen için bir bölüm açmak
  • Kabilen için bir websitesi kurmak
  • Kabilen için kurallar koymak
  • Yüksek otoriteli kişilere yetki vermek, konuşma kanalını kontrol etmek gibi
  • Kabilene daha çok kişinin girmesini sağlayacak bir sistem düşünmek
  • Bir kabile sembolü hazırlamak
  • Kabile toplantıların için yer, saat ve mekan ayarlamak
  • Diğer kabilelerin de dahil olacağı bir turnuva organize etmek
  • Kabilendeki bütün üyelerin bir listesini tutmak
  Kabile Savaşı
  Kabilelerle yapabileceğin bir başka zevkli şey ise kabile savaşlarıdır. Bu henüz oyuna resmi olarak eklenmemiş olsa bile, kuralları bilen iki tarafın oyuncularını toplayıp bir maç yapabilirsiniz!
  Aşağıdakiler gayet güzel çalışan bazı maç kurallarıdır. Bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, sadece katılan herkesin bunları bildiğine emin olun.
  Katılan taraflar özel bir odada buluşur.
  Her raund birinci olan kişi takımına bir (1) puan kazandırır
  Eğer ilk üçteki herkes aynı kabiledense o takım iki (2) puan kazanır!
  On (10) puana ulaşan ilk takım kazanır.
  Harika seçimi rastgeledir.
  Oyuncu haritaları sayılır.
  Karanlık haritalar sayılmaz.
  Çarpışmalı haritalar sayılmaz.
  Umarım bu rehber işinize yaramıştır. Eğer herhangi bir sorunuz varsa bu başlık altından, ya da Sukelaci'ya özel mesaj atarak sorabilirsiniz. Iyi eğlenceler, ve oynadığınız için teşekkürler!
  Alıntı 20-06-12
 2. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  29.05.2012
  Mesajları
  10
  Konuları
  1
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  İsim
  kabilemden reis atıldı yeni reisi nasıl seçeceğiz
  ---------------------Ekleme------------------------
  Alıntı 10-07-12
 3. Durumu
  Çevrimiçi

  Üyelik tarihi
  14.06.2012
  Mesajları
  3.229
  Konuları
  1072
  Rep Puanı
  88129
  Aldığı Beğeni
  124
  Nerden
  Samsun
  Takımı
  Fenerbahçe
  Meslek
  Öğrenci
  İsim
  Kaan
  Alıntı krazyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kabilemden reis atıldı yeni reisi nasıl seçeceğiz
  ---------------------Ekleme------------------------
  işiniz iş...
  Alıntı 06-09-12
 4. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  01.08.2012
  Mesajları
  7
  Konuları
  0
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  İsim
  abi kabilemnde reisim kabilmeden yanlışlıkla çıkım nolur bana yardım lütfenn (
  Alıntı 19-09-12

Benzer Konular

 1. Transformice Kabile Rehberi [Bütün Kabile Soruları Için!]
  By тuякıѕн_cσuяѕє in forum Transformice Yardım
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 04-05-13, 18:02
 2. Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 23-03-13, 13:24
 3. Transformice kabile rehberi
  By sananelaz in forum Transformice Yardım
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-06-12, 20:58
 4. Kabile Rehberi
  By qoLdRoqer in forum Transformice
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-06-12, 01:16
 5. Kabile rehberi
  By Samet AKYÜZ™ in forum Transformice
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-05-12, 00:29

Bu Konudaki Etiketler

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd © 2016
Steam Cüzdan Kodu