İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Frmexe.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K`ın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Frmexe.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler [email protected] adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (Üç) Gün içerisinde Frmexe yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.

Kullanıcı Tag Listesi

Sanalika

Gizlilik Kuralları Kişisel bilgiler (gerçek ad, telefon numarası, eposta adresi, ev adresi ve mesajlaşma kodları ve rumuzları (örnek olarak ICQ, MSN, Skype, AIM, Jabber ve diğerleri)) oyun içerisinde paylaşılamaz. Sanalika’da, yukarıda belirtilen kurallara uymayan kullanıcılar oyundan uzaklaştırılır. Oyun kurallarımızın tam olarak açıklık kazandıramadığı durumların kötüye kullanılması yasak olup, bu tür girişimlerde bulunan kullanıcılar oyundan süresiz olarak uzaklaştırılır. Oyun


Yeni Konu aç
 1. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  17.05.2012
  Mesajları
  1.797
  Konuları
  540
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  Yasak Şehir
  Takımı
  Koyu FenerBahçe
  Meslek
  Hacker
  İsim
  Gizlilik Kuralları

  Kişisel bilgiler (gerçek ad, telefon numarası, eposta adresi, ev adresi ve mesajlaşma kodları ve rumuzları (örnek olarak ICQ, MSN, Skype, AIM, Jabber ve diğerleri)) oyun içerisinde paylaşılamaz.
  Sanalika’da, yukarıda belirtilen kurallara uymayan kullanıcılar oyundan uzaklaştırılır.

  Oyun kurallarımızın tam olarak açıklık kazandıramadığı durumların kötüye kullanılması yasak olup, bu tür girişimlerde bulunan kullanıcılar oyundan süresiz olarak uzaklaştırılır.

  Oyun Stüdyosu, üyelik bilgilerini şahışlar ile paylaşmaz, yayınlamaz. Ancak talep olması halinde Oyun Stüdyosu bu bilgileri (kullanıcıların IP adresleri ve oyuna giriş zamanları gibi) yasal merciler ile paylaşabilir. Bu merciler yukarıdaki kurallara uymayan kullanıcılara ulaşarak, gerekli yasal işlemleri başlatabilir.

  YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SANALİKA!

  Sanalika; dünyada olan bitenleri takip ederek, bunları kullanıcılarıyla paylaşan ve istenildiği gibi yaşanılmasına olanak sağlayan çok büyük bir sosyal ağdır.

  Sanalika'da kendinizi istediğiniz tarzda ifade edebilir, özel ve çoklu oyuncularla oynanabilen oyunlar sayesinde eğlenceli vakit geçirebilir, farklı yaşam alanlarından olan insanlarla tanışabilir, Sanalika içinde bulunan çeşitli mekanlarda (sergi salonu, festival alanı, sinema salonu, vb.) etkinliklere katılabilirsiniz. Sanalika, gerçek hayattaki aktivitelerinizi birebir yaşayabileceğiniz en detaylı sanal yaşam alanıdır. Bu özellikleriyle benzerlerinden ayrılmakta ve size bambaşka bir sanal hayat deneyimi sunmaktadır.
  Binlerce yeni arkadaşla tanışmaya, arkadaşlarınızla beraber eğlenceli çoklu sanal oyunlar oynamaya, bambaşka bir sanal dünyayı, Sanalika'yı keşfetmeye hazır mısınız?
  O zaman, hemen aramıza katılın!
  Şimdi, Sanalika'ya girer girmez işinize yarayacak biraz bilgi verelim.

  Karakterimi nasıl hareket ettireceğim?
  Sanalika'da karakterinizi hareket ettirmek için, farenizin imlecini gitmek istediğiniz yere götürüp, bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.

  Sanalika'ya girdim, bir caddedeyim. Sanalika bu kadar küçük mü?
  Tabii ki değil. Sanalika caddelerden, alışveriş merkezlerinden, eğlence mekanlarından oluşan büyük bir sanal dünya. Etrafınızda gördüğünüz binaların kapılarının üzerine, farenizin imlecini ile tıklayarak, o binaya girebilirsiniz. Ya da diğer caddelere geçmek için; yolun üzerinde okların olduğu yere tıklayabilirsiniz. Bu oklar sizi diğer caddelere götürecektir.

  Bilgisayarım Sanalika'yı çalıştırabilecek mi?
  Sanalika internet tarayıcı çalıştırabilen tüm bilgisayarlarda çalışabilmektedir.Bu yazıyı okuyabiliyorsanız, Sanalika'ya da rahatlıkla girebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda bir yavaşlık sezerseniz, arka plan da çalışan programları kapatabilirsiniz.
  Karakterimin ismini değiştirebilir miyim?
  Karakterinizin adı, sizin Sanalika'daki kimliğinizi temsil etmektedir. Bu açıdan, üye olduktan sonra karakterinizin ismini ne yazık ki değiştiremezsiniz.

  Karakterimin giysilerini üye olurken seçmiştim, şimdi değiştirebilir miyim?
  Tabii ki değiştirebilirsiniz. Marketteki giysi reyonundan yeni bir giysi alabilir, kuaförümüzde saçınızı yaptırarak yepyeni bir tarz edinebilirsiniz.

  Sanalika Nedir ?
  Sanalika, kullanıcıların kendilerini çizgi karakterlerle ifade edebildikleri, arkadaşlarıyla oyun oynayabildikleri, sohbet edebildikleri, renkli mekanlardan oluşan, şehir görünümünde bir oyundur.

  10 milyondan fazla üye ve 10 bin aktif kullanıcıya sahip olan Sanalika, büyük bir sanal dünyadır. Günden güne gelişen bu eğlenceli dünyada, kişiye özel karakterler, cadde, park, bina ve odalar ile; satranç, dart, pong vb. birçok oyun, kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

  Sanalika'da kendinizi istediğiniz tarzda ifade edebilir, farklı yaşam alanlarından olan insanlarla tanışabilir, özel ve çoklu oyuncularla oynanabilen oyunlar sayesinde eğlenceli vakit geçirebilir, Sanalika içinde bulunan çeşitli mekanlarda (sergi salonu, festival alanı, sinema salonu, vb.) etkinliklere katılabilirsiniz. Sanalika, gerçek hayattaki aktivitelerinizi birebir yaşayabileceğiniz en detaylı sanal yaşam alanıdır. Bu özellikleriyle benzerlerinden ayrılmakta ve size bambaşka bir sanal hayat deneyimi sunmaktadır

  Binlerce yeni arkadaşla tanışmaya, arkadaşlarınızla beraber eğlenceli çoklu sanal oyunlar oynamaya, bambaşka bir sanal dünyayı, Sanalika'yı keşfetmeye hazır mısınız?

  O zaman, hemen aramıza katılın!

  ÇANTAMI NASIL KULLANABİLİRİM ?

  - Çantamı nasıl kullanabilirim?


  Ekranınızın sol üst köşesinde bulunan çanta simgesine tıklayarak çantanızın içindekileri görebilirsiniz. Eğer çantanızda aynı nesneden birden fazla bulunuyorsa, nesnenin sağ alt köşesinde kaç adet olduğunu gösteren bir kutucuk belirir. Kullanılmaya başlanmış ürünler, farklı bir nesneymiş gibi, bu gruptan ayrı olarak görüntülenir.

  Kullanmaya başlanan ürünlerin alt kısmında, ürünün kullanım süresini belirten bir çubuk görünür. Ürünün kullanım süresine bağlı olarak bu çubuk sola doğru kısalır. Süre bittiğinde, ürün, çantanızdan veya elinizden kaybolur.  Çantanızdaki nesneleri, üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz, nesnenin üzerine basılı tutup, bir arkadaşınızın üzerine sürükleyip bırakarak, çantanızdakileri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Çantanızdan sürüklediğiniz nesneyi bir kullanıcının üzerine bıraktığınızda, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Pencerede yazan isme dikkat ederek, doğru kullanıcının üzerine bırakıp bırakmadığınız konusunda emin olabilirsiniz. Daha sonra, kaç adet göndermek istediğinizi seçip, Tamam demeniz yeterlidir. Fikrinizi değiştirirseniz Vazgeç diyerek işlemi iptal edebilirsiniz. Tamam dedikten sonra işleminizi geri alamazsınız! Arkadaşınızın bu isteği yanıtladığında, karşınıza çıkan bilgi penceresinden, gönderdiğiniz nesnenin iletilip iletilmediğini kontrol edebilirsiniz.

  SANALİKADA GÖREV SİSTEMİ NASIL KULLANILIYOR ?


  Görev sistemi, Sanalika'da keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yeniliktir. Görev yaparak eğlenebilir, görev sonunda verilecek olan hediyelere kavuşabilirsiniz. Bu hediyelerin neler olduğunu, görevi alırken karşınıza gelen ekranlardan öğrenebilirsiniz. Gelecekte görev sayısı artırılacak ve yeni görev tipleri eklenecektir.
  Tüm görevler Sanalika bir bot karakterlerinden alınarak başlar ve ona bırakılarak biter. Görev bitişi farklı bir karakterde olabilir. Görev metnini dikkatli okursanız görevin sizden neler yapmanızı istediği açıkça belirtilmektedir.  Size görev verebilecek Sanalika karakterlerinin üstünde bir ünlem işareti (!) göreceksiniz. Yukarıda görüldüğü gibi, ilk görevimiz Gazeteci Tahsin'den alınmaktadır. Size görev sistemini tanıtmak amacıyla tasarlanmıştır ve Sanalika'daki en kolay görevdir. Bir çok görev sadece bir defa yapılabilir.  Görev almak, görev işlemlerini yapmak ve görevi tamamlamak için, Sanalika karakterlerine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ekranda, o karakterle ilgili görevler listelenecektir. Listenin en sonunda ise karakterin her zamanki özelliğini kullanabileceğiniz bir bölüm yer alır.
  Görev simgelerinin ne anlama geldiğini aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz. Aynı işaretler Sanalika karakterlerinin kafa üstü sembollerinde de kullanılmaktadır.  Ünlem İşareti (!) : Alınmamış görev.
  Gri Soru İşareti (?) : İlgili görevin buradaki aşamasını tamamlamak için yeterli malzemelere sahip değilsiniz.
  Parlak Soru İşareti (?) : İlgili görevin buradaki aşamasını tamamlamak için yeterli malzemeye sahipsiniz. Üstüne tıklayarak görevi devam ettirebilirsiniz. Bu aşama görevin son aşaması ise göreviniz tamamlanacaktır.

  TAKAS SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

  Takas sistemi iki oyuncunun adil bir biçimde (birbirlerini kandırmalarına izin vermeden) eşya değiştirmeleri için tasarlanmıştır.  Takas işlemini başlatmak için öncelikle bir oyuncunun üstüne tıklayın. Ekranın sağ alt köşesinde açılacak olan pencerenin üstünde takas isimli bir düğme görüntülenecektir. Bu düğmeye tıklayınız ve karşıdaki oyuncunun takas isteğinizi kabul etmesini bekleyiniz.  Daha sonra karşı oyuncunun ayarlarına göre (davetiyeleri göster ayarı) ekranında takas penceresi hemen açılacak veya sağ altta bir mesaj belirecektir. Ekranında mesaj beliren oyuncular bu mesaja tıklayarak takas isteğini kabul etmelidir.  Ekrana gelen takas penceresinin sol tarafı size, sağ tarafı ise diğer oyuncuya aittir. Çantanızdaki eşyaları tutup bu pencerenin üstüne sürükleyip bırakın. Böylece küçük bir pencere görüntülenecek, buradan eşyanın adedini seçtikten sonra “Tamam” butonuna tıklayarak eşyayı eklemiş olacaksınız.  Takas penceresindeki eşyanızı düzenlemek için eşyanın üstüne geldiğinizde alt köşede düzenleme tuşları görünecektir. İstediğiniz zaman kendi pencerenizdeki eşyaları düzenleyebilirsiniz. Sayılarını artırıp azaltabilir, isterseniz takas penceresinden eşyayı kaldırabilirsiniz. Takas penceresinde yapılan tüm değişiklikler kısa bir süre içinde diğer oyuncunun ekranında da görüntülenecektir. Takas penceresindeki eşyanızı düzenlemek için eşyanın üstüne geldiğinizde alt köşede düzenleme tuşları görünecektir.  Takas işlemini tamamlamak için pencerenin altındaki “Onayla” butonuna tıklamalısınız. Bu aşamada diğer oyuncunun da “Onayla” butonuna tıklaması beklenir.  Her iki oyuncu onayladıktan sonra sistem eşyaları çantalarınız arasında taşır ve size yukarıdaki gibi küçük bir rapor ekranı çıkartır. Eğer bir hata oluşmuşsa bu da size belirtilir.

  Not: Kullanıcılar birbiriyle gerçekleştirdikleri takas işlemi sonucunda her iki kullanıcıda takas sonucu elde ettikleri ürülerin %5’ini Sanalika belediyesine vergi olarak ödemeleri gerekmektedir.


  EVİMİ NASIL DÜZENLERİM ?

  Sanalika’da, evinize almış olduğunuz eşyaları görebilmeniz için, Sevgi Apartmanı’ndaki asansöre binip evinize gitmeniz gerekmektedir. Asansöre tıklayınca açılan pencerede, eğer arkadaşlarınızın evi varsa, listeden birine tıklayıp arkadaşlarınızın evini ziyaret edebilirsiniz. Sol tarafında kilit işareti olanlar ise şeylerini ziyarete kapatmış demektir.  Evinize girdikten sonra üst tarafta bulunan "Ev Düzenleme" butonuna tıklayarak evinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. İstersenizde aşağıdaki "Evi Kilitle" butonuna tıklayarak, arkadaşlarınızın evinize girmesini engelleyebilirsiniz.  Ev düzenleme işlemine geçtiğinizde, sağ tarafta Market’imden aldığınız eşyalarınızı görebilirsiniz. Bu eşyaları evinize sürükleyip, yerleştirebilirsiniz.  Eşyanızı evinize sürükleyip bıraktığınızda alt bölümdeki butonlar aktif olacaktır.
  Eşya Çevirme Butonu: Evinize yerleştirdiğiniz eşyanın yönünü ayarlamanıza yarayan butondur.
  Eşya Kaldırma Butonu: Evinize yerleştirdiğiniz eşyayı silmek için kullanılan butondur. (Bu işlem eşyalarınızı sistemden silmez sadece eşyanızı evinizden kaldırır.)
  Eşya Penceresi Butonu: Satın almış olduğunuz eşyalarınızın bulunduğu pencereyi gösterir.
  Kaydetme Butonu: Düzenlediğiniz evinizi kaydetmenize yarayan butondur.
  İptal Butonu: Değişikliklerinizi iptal etmenize yarayan butondur.  Evinizi dekore ettikten sonra “Kaydet” butonuna tıkladığınızda karşınıza bir pencere çıkacaktır. Buradan "Kaydet ve Çık" butonuna tıklayınız.  Evinizi kaydettikten sonra, zevkinize göre düzenlemiş olduğunuz evinizde, mutlu günler sizi bekliyor.

  GÖREV ÇANTASINDAKİ DÖNÜŞTÜRME EKRANI NEDİR ?
  Görev çantasının altındaki “dönüştür” düğmesine tıklayarak, eşya dönüştürme bölümüne ulaşabilmekteyiz. Bu bölüm, eşyaların birbiri ile etkileşimini gerçekleştirmek amacıyla kullanılmaktadır.  Örnek vermek gerekirse:

  Parçalanmış bir tahta parçasını çivi ve çekiç kullanarak birleştirmek.
  Sıcaklık kullanarak yemek pişirmek.
  Makas ile kumaş kesmek.
  Kap kullanarak malzemeri karıştırmak, içecekler veya boyalar elde etmek.  Eşyaları dönüştürmek için makas, mutfak robotu, kap, tüp gibi işin kendisini yapan bir malzemeye, ve onunla etkileşime girecek olan diğer malzemelere ihtiyaç vardır. Bunun dışında bilinmesi, gerekli belirli bir formül bulunmaktadır. Yukarıda görüldüğü gibi; örneğin 1 adet tüp + 2 adet balık şeklindeki işleme izin verilmemiştir.  İşlemi gerçekleştirmek için, tam olarak hangi eşyalardan, kaçar adet ihtiyaç olduğunu bilmelisiniz. Buna göre de eşya dönüştürme ekranına eşyaları taşımalısınız. Eğer her şey yolunda gitmişse yukarıdaki gibi bir ilerleme ekranı açılacaktır.  Eşya dönüştürme işlemi bittiğinde neler elde ettiğiniz, ekranın sağ alt köşesinde belirtilecektir.

  SANALİKADA KIYAFET SİSTEMİ NEDİR ?

  Kıyafet sistemi, kullanıcıların Sanil ödeyerek sahip oldukları kıyafetlerini ve saçlarını bir arada bulunduran giysi çantasıdır. Kıyafet sistemi ile artık birden çok ürün alabileceksiniz ve bu ürünleri giysi çantanızda bulabileceksiniz. Dilediğiniz zaman ise, giysi çantanızda bulunan kıyafet ve aksesuarlarınızı oyun içinde değiştirebileceksiniz.

  Kıyafet sistemine ilk geçişte, karakter dizayn ekranı çıkacaktır. Bu ekrandan yapacağınız tercihler, üyeliğiniz boyunca ücretsiz sahip olabileceğiniz saç ve kıyafetleriniz olacaktır. Satın almış olduğunuz süreli ürünlerin süreleri bittiğinde, ilk geçişte dizayn etmiş olduğunuz karakter ile oyuna devam edeceksiniz. Sizden, bir defaya mahsus olarak, karakterinizi doğru tanımlamanız rica olunur.  Giysi çantanızda bulunan kıyafet ve aksesuarlar kategorilere göre ayrılmıştır. Buradan, değiştirmek istediğiniz kıyafet ve aksesuarları seçerek, kolaylıkla giysilerinizi değiştirebilirsiniz.

  Kıyafetlerin nasıl değiştireleceği hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  KIYAFET SİSTEMİNDE GİYSİLERİMİ NASIL DEĞİŞECEĞİM ?

  Eşya çantanızın yanında, giysi çantanızı göreceksiniz. Daha önce almış olduğunuz tüm kıyafet ve aksesuarlarınız bu çantanın içinde olacaktır. Aynı zamanda, bundan sonra alacağınız her kıyafet ve aksesuar, bu giysi çantanızın içinde olacaktır.  Giysiler çantanızda, almış olduğunuz süreli ürünler bulunmaktadır. Buradan, mevcut giysilerinizi ve aksesuarlarınızı yeni ürünler ile değiştirdikten sonra, "Kaydet" butonuna tıklayınız.  Giysiler çantanızda almış olduğunuz süreli ürünler bulunmaktadır. Buradan mevcut giysilerinizi ve aksesuarlarınızı yeni ürünler ile değiştirdikten sonra 'Kaydet' butonuna tıklayınız.  Giysiler çantanızdan, daha once almış olduğunuz aksesuarı veya giysilerinizi kaldırmak için, kaldırmak istediğiniz ürünün sol üst köşesinda X işaretine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayınız. (“Kaydet” butonuna tıklamadığınız sürece işleminiz gerçekleşmeyecektir.)

  Önemli Not:
  Karakterinizin ilk dizaynında seçtiğiniz ürünler hariç, giysi çantanızda bulunan tüm diğer kıyafetler ve aksesuarlar, süreli ürünlerdir. Bu ürünlerin süreleri, kıyafetinizi ve aksesuarınızı değiştirdiğiniz tarihten itibaren başlayacaktır.

  KONSERLERDEN VE DJ PARTİLERİNDEN SES GELMİYOR.NEDEN?

  Sanalika'da gerçekleşen konser veya DJ partileri gibi aktivitelere katıldığınızda müzik sesi gelmiyorsa Sanalika sesini kapatmış olabilirsiniz. Sesi açmak için aşağıdaki resimde olduğu gibi ayarlar butonundan "Sesi aç"ı işaretleyerek "Kaydet" butonuna tıklayınız. Böylece konseri ve DJ partilerini dinleyebileceksiniz.


  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
  NASIL BESANİLED OYNAYABİLİRİM?


  BeSaniled oynayabilmek için, önce 10. Cadde’deki Bowling Salonu’nun üst katında bulunan Pool House’a gitmelisiniz. Soldaki oyun makinesine tıkladığınızda, BeSaniled oynamak isteyip istemediğinizi soran bir panel açılacaktır. "Evet" seçeneği ile oyuna yönlendirilirsiniz. Oynamak istemezseniz "Hayır" seçeneğini seçerek veya mekan içinde başka bir yere giderek talebinizi iptal edebilirsiniz."


  NASIL X.O.X OYNAYABİLİRİM?


  X.O.X oynayabilmek için, önce 1. Cadde’deki Café’ye, sonra oyunun bulunduğu noktaya gitmelisiniz. Oyunun bulunduğu noktaya gittiğinizde oyunu oynamak isteyip istemediğinizi soran bir panel açılacaktır. "Evet" seçeneği ile oyuna yönlendirilirsiniz. Oynamak istemezseniz "Hayır" seçeneğini seçerek veya mekân içinde başka bir yere giderek bekleme işlemini iptal edebilirsiniz.


  Nasıl bilardo oynayabilirim ?

  Bilardo oynayabilmek için, önce 10. Cadde’deki Bowling Salonu’na, sonra salonun üst katında bulunan Pool House’a gitmelisiniz. Oyunun bulunduğu noktaya gittiğinizde oyunu oynamak isteyip istemediğinizi soran bir panel açılacaktır. "Evet"seçeneği ile oyuna yönlendirilirsiniz. Oyunun başlaması için ikinci oyuncunun da oyuna katılması gerekmektedir. Oynamak istemezseniz "Hayır" seçeneğini seçerek veya mekan içinde başka bir yere giderek bekleme işlemini iptal edebilirsiniz.

  KAR DÜNYASI VE KAR TOPU SANALİKA 'DA !


  Sanalika'nın yepyeni mekanı Kar Dünyası'na gidebilmek için ve Sanalika'nın yepyeni oyunu Kartopu oyununa katılabilmeniz için yapmanız gerekenleri aşağıda paylaşıyoruz:  1- Kartopu oyunu Sanalika'nın yepyeni, bembeyaz mekanı KAR DÜNYASI'nda oynanıyor. Kar Dünyası'na gitmek için Cadde 7'deki servis aracına binmelisiniz.

  2- Cadde 1'den sağa doğru ilerleyerek Cadde 2'ye geçin.  3- Cadde 2'de sola dönün ve kapıdan geçerek Cadde 6'ya ulaşın.  4- Şen Bakkal'ın önünden devam ederek Cadde 7'ye ulaşacaksınız.

  5- Kar Dünyası'na gitmek için, servis aracımızın önündeki tur görevlisine tıklayarak kaydınızı yaptırmanız gerekiyor.

  6- Profil sayfanıza e-posta adresinizi girin ve size göndereceğimiz e-posta'daki link'e tıklayarak e-postanızı aktive edin.  7- Artık Kar Dünyası'na gidebilirsiniz!  8- Kartopu Oyunu'na katılmak için, önce takımızı seçin.

  9- Takımınızı seçmek için Sanalika'ya Facebook uygulaması ile giriş yapmalısınız.  10- Takımınızı Facebook profilinizde paylaşarak, arkadaşlarınızın da bu eğlenceye katılmasını sağlayabilirsiniz.

  11- Profil sayfanızda paylaşacağınız bağlantıya tıklayarak oyuna katılan ilk arkadaşınız, size takımının formasını kazandırır.  12- Kıyafet çantanızına düşen kartopu oyunu kostümünüzü giydiğiniz anda, oyuna katılmaya hazırsınız!  13- Kartopu Oyunu kostümünüzü giyip, Kristal Tepe'nin yanındaki kızağa binerek kartopu oyunu alanına ulaşacaksınız.

  14- Ve oyun başlasın!  Herkese iyi eğlenceler, mutlu seneler!

  SANİL NEDİR?

  Sanil, Sanalika’da sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanmanızı sağlayan Sanalika puanıdır.

  Hesabınıza Sanil yükleyebilir; Sanalika içerisindeki görev ve kampanyalar ile Sanil kazanabilirsiniz.

  Sanil bakiyenizi ekranın sol-üst köşesinde bulunan eşya çantanıza tıklayarak görebilirsiniz. Hesabınızdaki Saniller ile, Sanalika ürünleri ve sahibine çeşitli ayrıcalıklar sağlayan Sanalika Kartları alabilirsiniz.  -Hesabıma Nasıl Sanil Yükleyebilirim?

  Hesabınıza, Sanalika web sitesindeki “Sanil Yükle” sayfasından veya oyun içerisindeki Sanalika Bankası’ndan; dilediğiniz Sanil miktarını ve size en uygun ödeme şeklini seçerek Sanil yükleyebilirsiniz.

  Uyarı: Sanil yüklemeleri sadece Sanalika.com adresinden yapılmaktadır. Lütfen yasal olmayan sitelere kullanıcı adınızı ve şifre bilgilerinizi vermeyiniz. Aksi halde meydana gelebilecek mağduriyetlerden Oyun Stüdyosu İnteraktif Teknolojiler Reklam Hizmetleri San. Dış. Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir.

  Ödeme İade Koşullarını incelemek için tıklayınız.  -Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

  Sanalika'da Sanil almanız için sağlanan ödeme seçeneklerini inceleyerek, sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz.

  -Mobil Ödeme

  Hattınızı (Turkcell, Avea, Vodafone) mobil ödemeye açtırarak, cep telefonunuz ile Sanil yükleyebilirsiniz.

  -Banka Havalesi

  Bankanızdan ve bankanızın internet şubesinden, Sanalika banka hesap numarasına havalenizi yaparak Sanil yükleyebilirsiniz.

  -Kredi Kartı

  Kredi kartınızla güvenli bir şekilde Sanil yükleyebilirsiniz.

  -Posta Çeki

  Türkiye'nin her yerindeki PTT şubelerinden sabit 1 TL havale ücreti ile hesabınıza Sanil yükleyebilirsiniz. Posta çeki ile yapılan ödemelerde, ekstra Sanil hediye!

  -Facebook Kredileri

  Sanalika’ya Facebook uygulaması ile bağlanarak, Facebook Kredileri’niz ile Sanil yükleyebilirsiniz.

  GERİ İADE FORMU


  İade Talep Formu formu incelendikten sonra, talebiniz geçerli görüldüğü takdirde, 20 iş günü içerisinde iade yapılır.Lütfen Ödeme İade Koşullarını dikkatle okuyunuz.

  ÖDEME İADE KOŞULLARI
  Tarafınızdan yapılan iade talepleri 06.03.2011 tarihli 27866 Sayılı Mesafeli Satışlara Dair Yönetmelik kapsamında değerlendirilmektedir. İlgili Yönetmeliğin 7.Maddesinin 4.fıkrasının (f) bendi gereğince verdiğimiz hizmetler Cayma Hakkı’nın kapsamı dışındadır.

  ÖDEME İADESİ
  KARTLA ÖDEME
  MADDE 11 − (1) Mesafeli sözleşmelerde ödemenin kredi kartı, banka kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 23.2.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.3.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.
  Bu nedenle öncelikle kartınızı çıkaran kuruluşa başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi kartınızın 3.şahıslar tarafından bilginiz ve rızanız dışında kullanılması sebebi ile yapmış olduğunuz suç duyurusu evraklarını tarafımıza ilettiğiniz takdirde mağduriyetiniz giderilecektir.
  Şirketimiz size ait olan banka ya da kredi kartınızın izinsiz kullanılmasında aracı kullanılarak mağdur edilmesi sebebi ile de mevcut şikayetinize müdahil olarak ya da ayrı bir suç duyurusu ile “dolandırıcılık” eylemlerini yasal yollardan sonuna kadar takip edecektir.

  MOBİL ÖDEME
  Mobil Ödeme sistemleri ile yapılan hizmetlerde ücret iadesi yapılmamaktadır. Mobil Ödeme sistemlerinde sadece cep telefonu numarasının verilmesi yeterli değildir. Öncelikle Mobil ödeme işlemi için cep telefonu numaranız ile talep yapmanız, talebiniz doğrultusunda telefonunuza gelen mesajı ONAY ya da EVET yazarak yanıtlamanız gerekmektedir. Onay işlemleri tamamlanmadan cep telefonunuzdan tahsilat yapılması söz konusu olmaz.
  Bu nedenle cep telefonunuzun şahsınız yada telefonunuzu kullanmasına izin verdiğiniz şahıslar dışındaki kişiler tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız, tarafınıza yapılan eylem sebebi ile yapmış olduğunuz suç duyurusu evrağını tarafımıza ilettiğiniz takdirde mağduriyetiniz giderilecektir.
  Bunların dışında aile bireylerinin ya da arkadaşlarınızın habersiz olarak cep telefonu kullanımı iddiaları nedeni ile şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir.


  WEB TARAYICISINDAN GEÇMİŞİ SİLMEK(ÖRN ÖN BELLEK CACHE TEMİZLEME )

  İnternete girdiğimizde Web tarayıcımız, girdiğimiz bir siteye daha sonra daha hızlı ve kolayca girebilmemiz için site bilgilerini ve verilerini ön belleğinde (Cache) tutmaktadır. Sanalikada bir güncelleme olduğunda, sizin değişiklikleri görebilmeniz için bazen bu ön belleği temizlemeniz gerekebilir.
  İşte böyle durumlarda aşağıda gösterdiğimiz adımları takip ederek ön belleğinizi temizleyebilirsiniz. (Ön belleği temizlemek, Sanalika'ya bağlanmanızı bir defaya mahsus olmak üzere yavaşlatabilir.)

  İnternet Explorer için Geçmiş - Önbellek (Cache) Temizlemek

  Mozilla Firefox için Geçmiş - Önbellek (Cache) Temizlemek

  Google Chrome için Geçmiş - Önbellek (Cache) Temizlemek

  Opera için Geçmiş - Önbellek (Cache) Temizlemek

  Safari için Geçmiş - Önbellek (Cache) Temizlemek

  Evden BAĞLANIYORUM İŞYERİNDEN BAĞLANAMIYORUM. NEDEN?

  Sanalika’ya bağlanamamanızın nedenleri farklı olabilir. Bunlar;

  1. Port İzinleri: Birçok işyerinde güvenlik amacıyla internet bağlantılarına sınırlama getirilir.
  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
  sayfasına girebiliyorken www. Sanalika.com/oyna adresinden oyuna giremeyebilirsiniz. Bu problemi çözmek için, kullanmakta olduğunuz bir ateşduvarı (firewall) yazılımınız varsa, bilgi işlem bölümündeki sistem yöneticisinden "843" ve "9933" numaralı portlara izin verilmesi gerekmektedir.


  2. Flash Player Yüklemesi: Sanalika sayfasına,
  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
  adresinden, Flash Player yüklü bir internet tarayıcısı ile girmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza Flash Player yüklemeniz gerekmektedir. Flash Player yüklü olmayan bilgisayardan Sanalika’ya giriş yapılamamaktadır.

  Flash Player’ı bilgisayarınıza yüklemek için tıklayınız.

  Hangi internet tarayıcıları ve işletim sistemleri ile Sanalika'ya girebilirim?

  Windows 2000/XP/Vista: Başta Firefox ve Internet Explorer olmak üzere; Opera, Safari ve Google Chrome internet tarayıcıları ile de Sanalika'ya giriş yapabilirsiniz. Firefox kullanmanız ve işletim sisteminizin son yama paketlerini (Service Pack) yüklemiş olmanız tavsiye edilir.

  Linux: Başta Pardus olmak üzere birçok Linux dağıtımı ile, Firefox internet tarayıcısını kullanarak Sanalika'ya giriş yapabilirsiniz. Sisteminizde Flash Player yüklü değil ise, öncelikle kullanmakta olduğunuz dağıtımın paket yönetim sisteminden yüklemeye çalışınız.

  Mac Os X: Safari, Firefox ve Opera internet tarayıcıları ile Sanalika'ya giriş yapabilirsiniz.


  Windows 98/ME: Firefox ve Internet Explorer internet tarayıcıları ile Sanalika'ya giriş yapabilirsiniz. Ancak, bu işletim sistemlerinin geliştirilmesi durdurulduğu için, daha güncel başka bir işletim sistemi kullananız tavsiye edilir.

  - ''Flash Player'ı Yükleyin!'' hatası alıyorum. Bu Sorunu nasıl çözebilirim?
  Kullandığınız internet tarayıcısı, Flash Player 9 ve sonraki sürümleri olmadan Sanalika'ya giremeyecektir. Sisteminize Flash Player hiç yüklenmemiş, veya eski bir Flash Player sürümü yüklenmiş olabilir.

  Güncel bir Flash Player yüklemek için tıklayınız. Karşınıza gelen ekrandaki "Agree and install now" düğmesine tıklayınız. 2MB civarında küçük bir dosya indirilecektir. Tüm internet tarayıcı pencerelerinizi kapatınız, ve indirdiğiniz uygulamayı, çift tıklayarak yükleyiniz. Artık Sanalika'ya girebilirsiniz.

  Internet Explorer kullanıcıları Flash Player'ı daha farklı bir yöntemle yükleyeceklerdir. "Agree and install now" tuşuna tıkladığınızda, internet tarayıcınızın üst bölümünde bir uyarı çubuğu görünecektir. Uyarı çubuğuna tıklayarak, açılan menüden "ActiveX denetimini yükle" seçeneğini seçiniz. Karşınıza gelen güvenlik uyarısını "install" düğmesine tıklayarak onaylayınız. Bundan sonraki işlem otomatik olarak gerçekleşecektir. Bu aşamadaki ilerlemeyi, internet tarayıcınızın penceresi içinde ilerleyen ekrandan takip edebilirsiniz. İlerleme ekranı kaybolduğunda, tüm Internet Explorer pencerelerini kapatınız. Artık Sanalika'ya girebilirsiniz.

  Internet Explorer altındaki ActiveX ayarlarınız farklı olabilir. Bu durumda yüklemeyi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Ayarlarınızı gözden geçiriniz.

  - Uygunsuz kelime kullanmadığım halde güven puanım eksiliyor. Neden?
  Sanalika yeniliklerinden olan “uygunsuz kelime filtresi”, kullandığınız bazı kelimeleri, uygunsuz olmadıkları halde, otomatik olarak filtreleyebilmektedir. Bu kelimeleri bize bildirmeniz durumunda uygunsuz kelime filtresinden çıkartılacaktır.

  Lütfen uygunsuz olmayan fakat uygunsuz kelime filtresine takılan kelimeleri, Bize Ulaşın sayfamızdan mesaj olarak gönderiniz.

  SANALİKA KARTLARI:

  Sanalika Kartları, sahibine Sanalika’da çeşitli ekstra özellikler sağlayan kartlardır.

  Sanalika’da şu an 4 çeşit kart bulunmaktadır: Elmas Kart, Altın Kart, Gümüş Kart ve kafe sahiplerine avantajlar sunan Cafe Kart.

  Bu kartları Sanalika içerisinde yer alan standlardan, Sanalika LidyaBank'tan ve Sanalika LidyaBank önündeki ATM'den alabilirsiniz.


  Sanalika Kartları'nın Özellikleri Nelerdir?  Elmas Kart’ın sağladığı ayrıcalık ve avantajlar:


  • Tüm Sanalika ürünlerinde indirim

  • 50 kişilik arkadaş listesi

  • Fısıldama özelliği

  • Renkli konuşma balonu

  • Cep telefonu ile mesajlaşma

  • Elmas Kart’a özel kafa üstü sembolü

  • Ekstra kafa üstü sembolleri

  • Lounge’lara giriş  Altın Kart’ın sağladığı ayrıcalık ve avantajlar:


  • Tüm Sanalika ürünlerinde %5 indirim

  • 40 kişilik arkadaş listesi

  • Fısıldama özelliği

  • Renkli konuşma balonu

  • Cep telefonu ile mesajlaşma

  • Altın Kart’a özel kafa üstü sembolü

  • Ekstra kafa üstü sembolleri

  • Lounge’lara giriş  Gümüş Kart’ın sağladığı ayrıcalık ve avantajlar:


  • 30 kişilik arkadaş listesi

  • Fısıldama özelliği

  • Renkli konuşma balonu

  • Cep telefonu ile mesajlaşma

  • Gümüş Kart’a özel kafa üstü sembolü

  • Ekstra kafa üstü sembolleri  Cafe Kart’ın kafe sahiplerine sağladığı avantajlar:


  • Kafenizde 100 kişiyi misafir edebilme

  • Kafe listesinde özel renkli gösterim

  • Kafe sahibine özel kafa üstü sembolü

  • Kafe sahibine özel konuşma baloncuğu


  Sanalika Kartlarının sağladığı özellik ve ayrıcalıklar aşağıda karşılaştırmalı olarak özetlenmiştir.

  Özellikler Elmas Kart Altın Kart Gümüş Kart Standart
  Kart Süresi
  30 Gün 30 Gün 30 Gün
  Kartın Değeri
  10.000 Sanil 8.000 Sanil 5.000 Sanil

  Tüm Sanalika Ürünlerinde İndirim
  20% 5%

  Arkadaş Listesi
  50 Arkadaş 40 Arkadaş 30 Arkadaş 20 Arkadaş
  Fısıldama Özelliği
  Var Var Var
  Renkli Konuşma Balonu
  Var Var Var
  Cep Telefonu ile Mesajlaşma
  Var Var Var Var
  Özel Kafaüstü Sembolü
  Elmas Altın Gümüş
  Ekstra Kafaüstü Sembolleri
  Var Var Var
  Özel Efekt Kullanımı
  Çok Yakında! Çok Yakında!

  Diamond Club Başvuru Hakkı Var Var

  Lounge'lara Giriş
  Çok Yakında! Çok Yakında! -
  Banka Hesabı Açabilme
  Çok Yakında! Çok Yakında! Çok Yakında!
  Spor Salonu'na Giriş
  Çok Yakında! Çok Yakında! Çok Yakında!


  SANİL İSTE !

  “Sanilim yok, Sanalika Kartı alamıyorum” diyorsanız, Sanalika’nın yepyeni hizmeti “Sanil İste” uygulaması ile babanızdan, Almanya'daki dayınızdan veya arkadaşlarınızdan hediye olarak Sanil isteyebilirsiniz.

  Bu uygulamadan yararlanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey, “Sanil İste” formunu doldurarak istediğiniz Sanil miktarını seçmek! Size Sanil hediye etmesini ne kadar çok istediğinizi ifade edebilmeniz için de forma bir de mesaj alanı ekledik.
  ---------------------Ekleme------------------------
  Not: Kopyala yapŞtr oldugu İÇİn bazi Şeylerİn lİnkİ ÇikmamiŞ alttas .
  Mesela tiklayiniz dİyİnce basiyo ama basmiyo burda sİz
  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
  dan gİrİn .
  19-05-12
 2. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  13.06.2012
  Mesajları
  1.384
  Konuları
  536
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  Denizli/Yenişehir Dağlarda Bir Ev Görüceksiniz 2 Katlı Orann Alt Katında Ben Varım Gelen Gelsin :)
  Takımı
  Fenerbahçe
  Meslek
  Yazın Markette Kışın Okulda
  İsim
  Mert
  Teşekkürler ..
  03-07-12
 3. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  25.04.2012
  Mesajları
  686
  Konuları
  69
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  İsim
  saol ama keşke biraz emek olsaydı neyse yine tşk .
  03-07-12
 4. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  11.04.2012
  Mesajları
  9
  Konuları
  0
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  İsim
  Teşekürler
  03-07-12
 5. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  20.02.2013
  Mesajları
  1
  Konuları
  0
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  İsim
  ee nerde
  20-02-13

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 34
  Son Mesaj: 02-05-13, 14:20
 2. Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 23-04-13, 08:12
 3. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 05-04-13, 19:02
 4. Cevaplar: 32
  Son Mesaj: 20-02-13, 22:54
 5. Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 10-02-13, 15:50

Bu Konudaki Etiketler

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd © 2016
Steam Cüzdan Kodu