Kullanici Adiniz :
Sitemize üye misiniz ?
Sifrenizi mi unuttunuz?
 • Giris Yap & Kayit Ol

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Frmexe.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K`ın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Frmexe.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler jestgames@gmail.com adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (Üç) Gün içerisinde Frmexe yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.

  Şaman Efsunları (İyileştirme)

  Silah a. Silah Efsunları Eğer fazladan zamanınız varsa 4 sınıf için ayrı ayrı efsunlu nesneler oluşturabilirsiniz. Bu sizin efsun için harcadığınız zamanı yaklaşık 5′e katlayacak; ancak 1e1 savaşlarda da sizi rakiplerinizden 1 adım öne çıkaracaktır. Eğer bunun için zaman ayırmak istemiyorsanız sadece genel-lonca savaşı efsunlarını getirip aşağıdaki gibi taş eklerseniz; bu sizi ortalamanın üstüne çıkaraktır. Genel-Lonca Savaşı Efsunu: Yarı İnsanlara Karşı Güç Kritik Vuruş Şansı Büyü


  1. Durumu:
   Çevrimdışı

   Üye

   Üyelik tarihi
   16.12.2012
   Mesajları
   66
   Konuları
   9
   Rep Puanı
   10
   Aldığı Beğeni
   0
   İsim
   Silah


   a. Silah Efsunları
   Eğer fazladan zamanınız varsa 4 sınıf için ayrı ayrı efsunlu nesneler oluşturabilirsiniz. Bu sizin efsun için harcadığınız zamanı yaklaşık 5′e katlayacak; ancak 1e1 savaşlarda da sizi rakiplerinizden 1 adım öne çıkaracaktır. Eğer bunun için zaman ayırmak istemiyorsanız sadece genel-lonca savaşı efsunlarını getirip aşağıdaki gibi taş eklerseniz; bu sizi ortalamanın üstüne çıkaraktır.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Yarı İnsanlara Karşı Güç
   Kritik Vuruş Şansı
   Büyü Hızı
   Zeka
   5. efsun olarak; Yaşam Enerjisi, Sersemletme Şansı, Zehirleme Değişimi, Çeviklik efsunlarından herhangi biri getirilebilir. Beceri hasarını Zeka efsunu dışında ek olarak yükseltmek isteyenler Çevikliği, becerilerini attıktan sonra oluşan boşlukta karşısındaki rakibi sersemleterek hareketsiz kılmak isteyenler de Sersemletme Şansını seçebilir.
   Genel-Lonca Savaşı Taşları:
   Savaşçıdan Koruyan Taş
   Ninjadan Koruyan Taş
   Suradan Koruyan Taş


   Savaşçılara Karşı Efsun: Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kritik Vuruş Şansı, Büyü Hızı, Zeka, Çeviklik
   Savaşçılara Karşı Taş: Savaşçıdan Koruyan Taş-Öldürücü Darbe Taşı-Soğutma Taşı
   Ninjalara Karşı Efsun: Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kritik Vuruş Şansı, Büyü Hızı, Zeka, Çeviklik
   Ninjalara Karşı Taş: Ninjadan Koruyan Taş-Öldürücü Darbe Taşı-Soğutma Taşı
   Suralara Karşı Efsun: Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kritik Vuruş Şansı, Büyü Hızı, Zeka, Sersemletme Şansı
   Suralara Karşı Taş: Suradan Koruyan Taş-Öldürücü Darbe Taşı-Soğutma Taşı
   Şamanlara Karşı Efsun: Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kritik Vuruş Şansı, Büyü Hızı, Zeka, Sersemletme Şansı
   Şamanlara Karşı Taş: Şamandan Koruyan Taş-Öldürücü Darbe Taşı-Soğutma Taşı

   b. Silah Seçimi
   İyileştirmeci şamanın adını aldığı becerisi İyileştirme gücünü elinizdeki silahın saldırı değerinden alır. Bu nedenle saldırı değeri en yüksek çan veya yelpaze birinci seçiminiz olmalıdır. Orkide Çan iyileştirmeci şaman için oldukça iyi bir silahtır. Eğer yüksek beceri getirirseniz, hem beceri hasarınız yüksek olacak hem de saldırı değeriniz yüksek gözüktüğünden iyileştirme beceriniz daha fazla HP yükleyecektir.

   Zırh


   a. Zırh Efsunları
   Eğer fazladan zamanınız varsa 4 sınıf için ayrı ayrı efsunlu nesneler oluşturabilirsiniz. Bu sizin efsun için harcadığınız zamanı yaklaşık 5′e katlayacak; ancak 1e1 savaşlarda da sizi rakiplerinizden 1 adım öne çıkaracaktır. Eğer bunun için zaman ayırmak istemiyorsanız sadece genel-lonca savaşı efsunlarını getirip aşağıdaki gibi taş eklerseniz; bu sizi ortalamanın üstüne çıkaraktır.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Max HP
   Kılıç Savunması
   Çift El Savunması
   Bıçak Savunması
   Oka Karşı Dayanıklılık
   Genel-Lonca Savaşı Taşları:
   Savunma Taşı
   Korunma Taşı
   Yaşam Taşı


   Savaşçılara Karşı Efsun: Max HP, Kılıç Savunması, Çift El Savunması, Büyü Hızı, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması
   Savaşçılara Karşı Taş: Savunma Taşı-Korunma Taşı-Yaşam Taşı
   Ninjalara Karşı Efsun: Max HP, Bıçak Savunması, Oka Karşı Dayanıklılık, Büyü Hızı, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması
   Ninjalara Karşı Taş: Savunma Taşı-Korunma Taşı-Yaşam Taşı
   Suralara Karşı Efsun: Max HP, Kılıç Savunması, Büyü Hızı, Hasar Hp Tarafından Emilecek, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması
   Suralara Karşı Taş: Savunma Taşı-Korunma Taşı-Yaşam Taşı
   Şamanlara Karşı Efsun: Max HP, Çan Savunması, Yelpaze Savunması, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması, Büyü Hızı
   Şamanlara Karşı Taş: Savunma Taşı-Korunma Taşı-Yaşam Taşı

   b. Zırh Seçimi
   Zırh seçiminde ilk ve en önemli ölçüt büyü savunmasıdır. Büyü savunması en yüksek olan zırhı kullanmalıyız. (Genelde pvplerde daha üst zırhlar 70 level zırhının +9′undan dönüştüğünden dolayı zırh seçimi pek kafa karıştırıcı değildir.)


   Kask   a. Kask Efsunları
   Kasklarınızı her karakter için ayrı ayrı efsunlanız gerekmez. Aşağıdaki şekilde efsunlanmış bir kask sizin için yeterlidir.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Yarı İnsanlara Karşı Güç
   Büyüye Karşı Dayanıklılık
   Zehirleme Değişimi
   HP Üretimi
   5. efsun olarak herhangi bir efsun getirilebilir, ancak pvpde saldırı hızınız yetersiz kalıyorsa Saldırı Hızı efsunu getirilebilir.

   b. Kask Seçimi
   En yüksek savunma veren kask en iyisidir. Ancak oynadığınız oyunda özel kasklar varsa verdiği efsun ve savunmaya göre biri seçilmeli; npclerde 41 level kaskının +9′u yok ve yükseltirken inci isteniyorsa 21 level kaskının +9′u ile idare edilmelidir. Aralarındaki 14 savunma farkı emin olun ki sizi öldüremez.
   Oyuna yeni eklenen Kardinal Şapkası ve Ruh Yongası Şapkası bulunan bir PVP’de oynuyorsanız ve savunmanızı yüksek tutmak isteseniz Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması efsununa sahip olması yönünden Kardinal Şapkası’nı seçmeniz daha doğru olacaktır. Yok eğer rakibinizi sürekli düz vuruşlarınız ile sersemleterek becerilerini kullanmasını engellemek istiyorsanız Ruh Yongası Şapkası +%12 Sersemletme Şansı vermesi yönünden sizin için en iyi seçim olacaktır.

   Kalkan


   a. Kalkan Efsunları
   Her 61 kalkanı bir karaktere %20 savunma verdiği için 4 adet kalkan efsunlamanız gerekir. Eğer yanlızca 1 kalkanınız varsa efsunlamayı şahin kalkana yani savaşçılara karşı gösterildiği gibi yapmalısınız.

   Savaşçılara Karşı Efsun: Sersemlik Karşısında Bağışıklık, Yarı İnsanlara Karşı Güç, Zeka, Beden Karşısındakinin Atakların Bloklanması, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması
   Ninjalara Karşı Efsun: Sersemlik Karşısında Bağışıklık, Yarı İnsanlara Karşı Güç, Zeka, Beden Karşısındakinin Atakların Bloklanması, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması
   Suralara Karşı Efsun: Sersemlik Karşısında Bağışıklık, Yarı İnsanlara Karşı Güç, Zeka, Beden Karşısındakinin Atakların Bloklanması, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması
   Şamanlara Karşı Efsun: Sersemlik Karşısında Bağışıklık, Yarı İnsanlara Karşı Güç, Zeka, Beden Karşısındakinin Atakların Bloklanması, Vücüt Darbelerinin Yansıtılması

   b. Kalkan Seçimi
   Rakibiniz bir savaşçı ise şahin kalkan, sura ise aslanağzı kalkan, ninja ise kaplan kalkanı, şaman ise ejderha pulu kalkanı seçilmelidir. Eğer lonca savaşındaysanız genelde sayıca fazla olan savaşçılara karşı güçlü kalkanınız takmanız gerekir; ancak savaşçı az ve sura sayısı fazla ise mantıklı olarak fazla olan rakibe göre kalkan kuşanmalısınız.

   Küpe


   a. Küpe Efsunları
   Küpe eğer aşağıdaki şekilde efsunlanırsa yanlızca 1 tane küpe ile lonca savaşı veya 1e1 fark etmeden kolay bir şekilde oyuna devam edebilirsiniz.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Yarı İnsanlara Karşı Güç
   Kılıç Savunması
   Çift El Savunması
   Bıçak Savunması
   Oka Karşı Dayanıklılık

   b. Küpe Seçimi
   Şamanların becerileri Zeka üzerinden hesaplandığından Zeka veren Cennetin Gözü Küpe tartışmasız en doğru seçimdir. Ancak HP Üretimini yüksek tutmak isteyenler Beyaz Altın Küpe’yi de tercih edebilirler.

   Bilezik


   a. Bilezik Efsunları
   Bileziğinizi aşağıdaki gibi efsunlarsanız hem 1e1 dövüşlerde hem de lonca savaşlarında hiç değiştirmeden kullanabilirsiniz.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Max HP
   Yarı İnsanlara Karşı Güç
   Delici Vuruş Şansı
   Büyüye Karşı Dayanıklılık
   5. efsun olarak; Hasar Hp Tarafından Emilecek veya Düşmanın Sp’sini Çalma Şansı efsunları eklenebilir. Eğer bilezik üzerinde fazla zaman harcamak istemiyorsanız bu 4 efsun sizin için oldukça yeterlidir

   b. Bilezik Seçimi
   Gerek verdiği kritik gerek saldırı hızı yönünden Cennetin Gözü Bilezik iyileştirmeci şamanlar için iyi bir seçim sayılabilir. Ancak HP Üretimi veren Kristal Bilezik de denenebilir, çünkü iyileştirmeci şamanlar zehirlendiği(zehirlenmek HP üretimini durdurur) anda iyileştirme becerilerini kullanarak zehirlenme etkisinden kurtulacak ve HP üretimleri tekrar devreye girecektir.

   Kolye


   a. Kolye Efsunları
   Eğer fazladan zamanınız varsa 4 sınıf için ayrı ayrı efsunlu nesneler oluşturabilirsiniz. Bu sizin efsun için harcadığınız zamanı yaklaşık 5′e katlayacak; ancak 1e1 savaşlarda da sizi rakiplerinizden 1 adım öne çıkaracaktır. Eğer bunun için zaman ayırmak istemiyorsanız sadece genel-lonca savaşı efsunlarını getirirseniz, bu sizi ortalamanın üstüne çıkaraktır.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Max HP
   Kılıç Savunması
   Çift El Savunması
   Bıçak Savunması
   Oka Karşı Dayanıklılık


   Savaşçılara Karşı Efsun: Max HP, Kılıç Savunması, Çift El Savunması, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı
   Ninjalara Karşı Efsun: Max HP, Bıçak Savunması, Oka Karşı Dayanıklılık, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı
   Suralara Karşı Efsun: Max HP, Kılıç Savunması, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı, HP Üretimi
   Şamanlara Karşı Efsun: Max HP, Çan Savunması, Yelpaze Savunması, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı

   b. Kolye Seçimi
   Cennetin Gözü Kolye, İnci Kolye veya Mor Yakut Kolye seçilebilir. Cennetin Gözü Kolye +%20 Delici Vuruş şansı vermesiyle düz vuruş yapacaklara katkıda bulunur, İnci Kolye +4 Zeka vermesi yönüyle becerilerin etkilerini arttırır, Mor Yakut Kolye ise +56 HP Üretimi verir ki eğer bilezik olarak Kristal Bilezik, küpe olarak Beyaz Altın Küpe seçilmişse 2×56+28= %140 HP Üretimine sahip olacaksınız.

   Ayakkabı


   a. Ayakkabı Efsunları
   Eğer fazladan zamanınız varsa 4 sınıf için ayrı ayrı efsunlu nesneler oluşturabilirsiniz. Bu sizin efsun için harcadığınız zamanı yaklaşık 5′e katlayacak; ancak 1e1 savaşlarda da sizi rakiplerinizden 1 adım öne çıkaracaktır. Eğer bunun için zaman ayırmak istemiyorsanız sadece genel-lonca savaşı efsunlarını getirirseniz, bu sizi ortalamanın üstüne çıkaraktır.
   Genel-Lonca Savaşı Efsunu:
   Max HP
   Kılıç Savunması
   Çift El Savunması
   Bıçak Savunması
   Oka Karşı Dayanıklılık


   Savaşçılara Karşı Efsun: Max HP, Kılıç Savunması, Çift El Savunması, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı
   Ninjalara Karşı Efsun: Max HP, Bıçak Savunması, Oka Karşı Dayanıklılık, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı
   Suralara Karşı Efsun: Max HP, Kılıç Savunması, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı, Saldırı Hızı
   Şamanlara Karşı Efsun: Max HP, Çan Savunması, Yelpaze Savunması, Kritik Vuruş Şansı, Sersemletme Şansı

   b. Ayakkabı Seçimi
   Şamanlar becerileri ile dövüşür. Bu nedenle Mest Eden Ayakkabı bu becerilerin dolma süresini iyice azaltacak ve Hız becerisi ile de birleşince; şamana rakibini kısa sürede etkisizleştirmek için daha büyük fırsat verecektir
   Alıntı 31-01-13
  2. Durumu:
   Çevrimdışı

   Üyelik tarihi
   31.01.2013
   Mesajları
   294
   Konuları
   6
   Rep Puanı
   10
   Aldığı Beğeni
   0
   Nerden
   İstanbul
   Takımı
   Fenerbahçe
   Meslek
   Öğrenci
   İsim
   fena herkes yatmıo tabikide en azında çoğunu yatırırsın elinde sağlık
   Alıntı 31-01-13
  3. Durumu:
   Çevrimdışı

   Üye

   Üyelik tarihi
   01.02.2013
   Mesajları
   100
   Konuları
   2
   Rep Puanı
   10
   Aldığı Beğeni
   0
   İsim
   işime yaradı saol
   Alıntı 01-02-13
  4. Durumu:
   Çevrimdışı

   Üye

   Üyelik tarihi
   11.03.2012
   Mesajları
   50
   Konuları
   0
   Rep Puanı
   10
   Aldığı Beğeni
   0
   İsim
   aynısını yaptım 15 lv adamdan tek yiom
   Alıntı 01-02-13

  Benzer Konular

  1. Metin2 Ejderha Gücü - İyileştirme Şaman Efsunları
   By xJackDanieLs in forum Metin2 Genel
   Cevaplar: 10
   Son Mesaj: 08-08-13, 18:55
  2. Şaman Efsunları (İyileştirme)
   By Sekocannn in forum Metin2 Genel
   Cevaplar: 1
   Son Mesaj: 09-02-13, 23:53

  Bu Konudaki Etiketler

  vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd © 2015 /
  Steam Cüzdan Kodu
  İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Frmexe.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K`ın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Frmexe.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler jestgames@gmail.com adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (Üç) Gün içerisinde Frmexe yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
  Pvp serverler Server Tanıtımı